Wolontariat (klasy I-III)

wolontariatKlub Małego Wolontariusza rozpoczął swoją działalność w 2011 r. Impulsem były ciekawe zajęcia z p. Marzanną Stachurską z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad zwierzętami. Uczniowie ówczesnej klasy III a postanowili pomagać bezbronnym zwierzętom.

W listopadzie 2011 r. zostały znalezione przez dzieci i nauczyciela 2 kociaki, które bez pomocy ludzi nie poradziłyby sobie podczas nadchodzącej zimy. Jednym z nich zaopiekowała się wychowawczyni klasy III a p. Bożena Cichoń, drugi trafił pod opiekę lekarzy w schronisku. Powstał o tym artykuł „Klasa kocich ratowników”, który można przeczytać w Dzienniku Polskim z dn. 17.04.2012 r. Dzieci przygotowywały przedstawienia, redagowały gazetki ścienne, uczestniczyły w spotkaniach autorskich z poetą Franciszkiem Klimkiem, który pisze piękne wiersze o kotach. Z tego też zrodził się pomysł organizacji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Mruczący Przyjaciel”, który cieszy się dużym zainteresowaniem.

Z czasem działalność małych wolontariuszy poszerzyła się o współpracę z Krakowskim Hospicjum im. św. Łazarza. Zbierane są zakrętki oraz uczestniczymy na terenie szkoły w akcji „Pola Nadziei”, bierzemy udział w różnych akcjach charytatywnych oraz konkursach np. „Aniołek dla chorego”, „Narysuję coś miłego dla chorego”.

 

 

 

 


KLUB WOLONTARIUSZA

  1. Do Klubu Wolontariusza może należeć każdy uczeń, który chce pomagać potrzebującym ludziom i zwierzętom. Mile widziane osoby o wielkim sercu, zdolnościach organizacyjnych i artystycznych.
  2. Klub Wolontariusza współpracuje z Hospicjum św. Łazarza oraz Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami.
  3. Działania Klubu to: kwesty, zbiórki, kiermasze, organizacja Miesiąca Dobroci dla Zwierząt, przygotowywanie plakatów, pomoc w organizacji konkursów, spotkania edukacyjne z ciekawymi ludźmi itp.
  4. Udział uczniów w poszczególnych akcjach jest uzależniony od ich wieku, możliwości organizacyjnych i zaangażowania.
  5. Wolontariusze za swoją pracę nagradzani są pochwałami i ocenami wzorowymi z zachowania.

Zapraszam chętne dzieci z klas I-III do współpracy. Opiekun Klubu Wolontariusza: Bożena Cichoń.


dyplomMIESIĄC DOBROCI DLA ZWIERZĄT

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt – miesiąc październik  jest w naszej szkole Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Wolontariusze kwestują na rzecz bezdomnych i chorych futrzaków oraz zbierają karmę. Cała społeczność uczniowska oraz rodzice otwierają swoje serca! Zebrane dary są przekazywane Krakowskiemu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami.
W roku szkolnym 2014/15 zebraliśmy 414,28 zł.
W roku szkolnym 2015/16 zebraliśmy 685,10 zł.
W roku szkolnym 2016/17 zebraliśmy 500,76 zł.
W roku szkolnym 2017/18 zebraliśmy 409,92 zł.
W roku szkolnym 2018/19 zebraliśmy 784,87 zł.
W roku szkolnym 2019/20 zebraliśmy 821,21 zł.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!


Pola Nadziei

Jest to akcja promująca ideę hospicyjną i pozwala pozyskiwać środki na jej prowadzenie. Wolontariusze z klas I-III uczestniczą w tej akcji poprzez kwestę na terenie szkoły na rzecz Krakowskiego Hospicjum im. św. Łazarza.

W roku szkolnym 2014/15 zebraliśmy 525,79 zł.
W roku szkolnym 2015/16 zebraliśmy 395,69 zł.
W roku szkolnym 2016/17 zebraliśmy 578,41 zł.
W roku szkolnym 2017/18 zebraliśmy 785,43 zł.
W roku szkolnym 2018/19 zebraliśmy 821,23 zł.

W imieniu nieuleczalnie chorych i ich opiekunów serdecznie dziękuję!


Kredkobranie – 100 uśmiechów na Stulecie

Z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji organizowanej przez Fundację Ignatianum i wspomogli dzieci z polskich szkół na Litwie, Białorusi i Ukrainie poprzez zbiórkę przyborów szkolnych i materiałów plastycznych.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom pojawi się uśmiech na twarzach naszych najmłodszych kresowych Rodaków.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy! Organizatorki akcji szkolnej: Bożena Cichoń, Edyta Słaby.

 


ZAKRĘCENI DLA HOSPICJUM

>>> ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH ZAKRĘTEK

Zakrętki zbieramy w salach lekcyjnych przez cały rok szkolny.

POMÓŻMY CHORYM!