X Memoriał Szachowy (18.11.2023)

Szachy to wspaniała gra o wielowiekowej tradycji, która łączy ludzi, ma ogromny wpływ na najmłodszych, rozwija kreatywność, a co za tym idzie wyzwala nieszablonowe myślenie wśród graczy.

Mając tego świadomość i pragnąc jak najlepszego rozwoju naszych uczniów szachy są obecne w naszej szkole od wielu, wielu lat. Tę pasję zaszczepił wśród uczniów ś. p. dyrektor Andrzej Janik.

Od 10 lat organizowany w naszej szkole turniej szachowy nosi jego imię. Od początku w tym przedsięwzięciu naszą szkołę wspiera Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy, jako patron i główny sponsor. W tym roku spotkał nas zaszczyt, bowiem Pan Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski objął X Memoriał im. Andrzeja Janika Patronatem Honorowym. 18 listopada 2023 r. do rywalizacji stanęło ponad 100 uczestników z Krakowa i okolic, którzy współzawodniczyli w 3 kategoriach wiekowych, a najmłodszą grupę reprezentowały przedszkolaki.

Memoriał zaszczycił swoją obecnością pan Andrzej Kulig zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, który z nieskrywaną radością wręczał puchary i dyplomy najlepszym graczom oraz upominki wszystkim uczestnikom turnieju.

Od wielu lat Radni Miasta Krakowa są z nami podczas turnieju, również w tym roku mogliśmy liczyć na pana Stanisława Moryca – radnego Miasta Krakowa, przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy XVIII oraz panią Bogumiłę Drabik – radną dzielnicy. Na tegoroczny memoriał przybył również dyrektor KSOS – pan Krzysztof Augustyn.

Nad przebiegiem turnieju czuwała prezes Małopolskiego Związku Szachowego pani Kamila Kałużna-Turcza oraz sędziowie: pan Kamil Baryczka oraz pani Kinga Siwek wspierani przez panią dyr. B. Wikierę, nauczycieli i rodziców z Rady Rodziców.