Mikołajkowy Trening Rugby (8.12.2018)

Dnia 8.12.2018 r. na hali pneumatycznej w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Trening klubu NHRK Kraków.

Podczas treningu zostały rozegrane mecze sparingowe pomiędzy najmłodszymi kategoriami mikurs (kl. 1-2) i mini żak (kl. 3-4) trenowane przez panią dyrektor Barbarę Wikierę, trenera Stanisława Walencika i trenera Tomasza Frania. Zmagania pomiędzy najmłodszymi zawodnikami odbywały się w systemie każdy z każdym w formie Rugby Touch. Zmagania sparingowe najmłodszych były przedzielone połowami meczu pomiędzy najstarszymi zawodnikami nowohuckiego klubu rugby.

Zawodnicy grup młodzieżowych (kl. 5-7) trenujący u trenera Wojciecha Urynowicza podzieleni na dwie drużyny białych i kolorowych i rozegrali 40-minutowe spotkanie. Podczas tego meczu rodzice i dzieci mogli zobaczyć charakterystyczne elementy rugby min. młyny, formacje autowe czy ruck’i.

Na zakończenie słowo podziękowania za trud pracy zarówno dzieci i młodzieży, jak i trenerów wygłosił prezes klubu Marian Paciorek. Wszystkie dzieci otrzymały od trenerów jak i działaczy klubu paczki mikołajkowe zasponosorwane przez NHRK Kraków. Mamy nadzieję, że w roku 2019 młodzież naszej szkoły również będzie stanowiła największą grupę nowohuckich rugbistów, a współpraca pomiędzy naszą szkołą, a klubem nadal będzie się rozwijała.

Fot. Ł. Libera