III miejsce na Wojewódzkim Turnieju Rugby TAG (6.12.2018)

Dnia 6.12.2018 r. reprezentacje naszej szkoły brały udział w Małopolskim Półfinałowym Turnieju Szkolnej Ligi Rugby Tag.

Zawody odbywały się w Szkole Podstawowej nr 52 w Krakowie. Do królewskiego miasta przyjechały najlepsze drużyny z całego województwa, które wyłonione zostały podczas czterech turniejów eliminacyjnych. Uczniowie naszej szkoły jako zwycięscy Krakowskiego Eliminacyjnego Turnieju w kategoriach klas 4 i 6 na Wojewódzkim Turnieju zmagali się również w tychże kategoriach. Uczniowie naszej szkoły w kategorii klas 4 wraz z Panią dyrektor Barbarą Wikierą zajęli IV miejsce. Należy jednak podkreślić, że w składzie drużyny znajdowali się w większości uczniowie klas 2-3, którzy musieli mierzyć się z dużo mocniejszymi przeciwnikami. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii z naszej szkoły został wybrany Szymon Michnowski.

Jeżeli chodzi o podopiecznych trenera nauczyciela Wojciecha Urynowicza to w kategorii klas 6 wywalczyli III miejsce i upragnione miejsce na podium. Ze względów regulaminowych w drużynie zagrała również uczennica klasy II – Małgorzata Cieśla. Za odwagę i waleczność podczas zawodów została wybrana przez trenera najlepszym zawodnikiem w tej kategorii.  Gratulujemy naszym uczniom udanych występów i życzymy dalszego rozwoju w dyscyplinie.