5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Aby uczcić to szczególne święto na korytarzach naszej szkoły Wolontariusze rozwiesili gazetki, promujące ideę wolontariatu.

Cała Społeczność Szkolna miała okazję wysłuchać audycji przybliżającej pojęcie wolontariatu, zadania wolontariuszy oraz działania, jakie można wykonywać na rzecz drugiego człowieka.

Wolontariusze przygotowali również prace plastyczne z wizerunkami aniołów oraz kartki świąteczne, które zostaną przekazane podopiecznym Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Uwieńczeniem obchodów tego wyjątkowego dnia był udział dwójki naszych uczniów Natalii Drożdż z klasy 8 a oraz Antoniego Szczudło z klasy 8 b w 5.

Gali Młodzieżowy Wolontariusz Roku 2023, podczas której otrzymali dyplomy za aktywny udział w Wolontariacie Młodzieżowym 2023 wręczane przez Zastępcę Prezydenta Miasta Krakowa Andrzeja Kuliga. Wolontariuszom dziękujemy za zaangażowanie oraz życzymy dużo energii do nowych wyzwań, radości z niesienia pomocy innym, a także poczucia, że warto to robić.