Zielona szkoła

W ramach programu „Zielona Szkoła dla Krakowa” klasy drugie wyjechały na pięć dni do Bazy Lubogoszcz.

Prowadził do niej stromy czarny szlak. Codzienne pokonywanie tej trasy poprawiło kondycję fizyczną uczniów.

W czasie pobytu dzieci poznawały przyrodę wszystkimi zmysłami podczas warsztatów zielarskich oraz spaceru edukacyjnego po lesie. Nauczyły się rozpoznawać tropy i ślady zwierząt. Drugoklasiści zwiedzili też ekspozycję przyrodniczą Gorczańskiego Parku Narodowego. Poznali tajniki powstawania zagórzańskich serów i mogli je samodzielnie wykonać. Podczas wizyty w pasiece „Brzyzek” degustowali różne rodzaje miodów oraz  pyłek pszczeli. Wzbogacili również swoją wiedzę na temat życia pszczół.

Ratownicy GOPR Grupy Podhalańskiej zwrócili uczniom uwagę na zagrożenia w czasie wędrówek górskich. Tę wiedzę dzieci wykorzystały w czasie wspinaczki na górę, przeprawie przez strumyk oraz w parku linowym. Nie zabrakło też zajęć z profilaktyki. Ratownik medyczny przeprowadził pogadankę z profilaktyki uzależnień m.in. zagrożenia w sieci, uzależnienie od telefonu i komputera.

Dużo radości dostarczył dzieciom padający śnieg, ponieważ mogły stoczyć wieczorną bitwę śnieżną. Były również inne atrakcje np. warsztaty plastyczne, taneczne, wieczór filmowy, dyskoteka oraz „Mam Talent”. Zieloną Szkołę będą im przypominać samodzielnie wykonane pamiątki. Wyjazd super się udał, co widać na zdjęciach i krótkich filmach.