Lekcja matematyki (27.05.2022)

W piątek, 27 maja, odbyła się  lekcja otwarta w klasie IV a prowadzona przez panią Martę Scherautz, nauczyciela matematyki.

Jednym z obserwatorów była profesor Jennifer Goldberg z USA – stypendystka Fundacji Fulbrighta, która przez ostatnie miesiące odwiedzała różne kraje Europy realizując swoją wizytę naukową.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Jennifer Goldberg na swoim blogu: https://msjennygoldberg.wordpress.com/pedagogical-university-of-krakow/ nie tylko szczegółowo opisała tę lekcję, ale też stwierdziła, że była to najlepsza lekcja, jaką widziała podczas całej swojej wizyty w Europie!

Fakt ten został również odnotowany na Facebooku Instytutu Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego, dzięki któremu ta wizyta miała miejsca w naszej szkole, gdyż opiekunem wizyty pani Jennifer Goldberg była dr Mirosława Sajka.

Jennifer Goldberg, jak pisze, została zainspirowana lekcją i rozmową z panią Martą na temat różnych innych aktywności uczniów – na przykład odbytej lekcji matematyki w sklepie spożywczym. Pani Marcie serdecznie gratulujemy innowacyjnego podejścia do nauczania matematyki i sukcesu międzynarodowego!