I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania Niepodległości organizujemy I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które odbędzie się w najbezpieczniejszy obecnie sposób, czyli wyłącznie za pośrednictwem Internetu.

Ideą tego wydarzenia jest pokazanie dobrej znajomości języka polskiego, a także zbiórka środków na cel charytatywny lub społeczny.

Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a każdy uczestnik to jedna złotówka przekazana przez organizatora na wybrany cel. O tym, kto otrzyma zgromadzone fundusze, zadecydują uczestnicy Dyktanda poprzez głosowanie. Każdy, kto rozwiąże Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie miał możliwość oddania jednego głosu. Osoby, które uzyskają w dyktandzie najlepsze rezultaty, będą dysponowały zwiększoną siłą głosu – tym samym będą posiadały większy wpływ na rezultat głosowania.

Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości gorąco zachęcamy nie tylko uczniów, ale również osoby dorosłe oraz rodzeństwo ze szkół średnich. Treści dyktand są dostosowane do różnych grup wiekowy, a za ich przygotowanie odpowiadają wybitni językoznawcy, m. in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisy na dyktando przyjmowane są na stronie: https://bit.ly/3oXODJz. Tam też uczestnicy wybierają cel, który pragną wesprzeć. Szkolne Koło Wolontariatu zgłosiło jako swój cel pomoc Krakowskiemu Hospicjum św. Łazarza. Szczegółowe informacje o przedsięwzięciu znajdują się na Portalu Edukacyjnym: https://bit.ly/3673DMP.

Bardzo dziękujemy za współpracę,

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu